Jak zadbać o siłowniki elektryczne tylnej klapy samochodu?

Siłowniki to podstawowe elementy w systemie elektronicznego zamykania tylnej klapy samochodu. Niesprawne teleskopy rozpoznać bardzo łatwo, ich nadmierne zużycie objawia się przede wszystkim niepoprawnym działaniem klapy elektrycznej – jej zbyt szybkim, nienaturalnym opadaniem, a w niektórych, skrajnych przypadkach wręcz jej niebezpiecznym, niekontrolowanym spadaniem. Zdarzają się sytuacje, że przy nadmiernie zużytych siłownikach elektryczna klapa po prostu nie działa. Użytkownicy samochodów z klapą elektryczną zadają sobie pytanie czy można w jakiś sposób zadbać o pokrywę bagażnika i przedłużyć żywotność siłowników elektrycznych – odpowiedź jest oczywista – można.

Zacznij od prawidłowej eksploatacji

Nieprawidłowa eksploatacja elektrycznej pokrywy bagażnika doprowadza do przedwczesnego słabnięcia teleskopów klapy. Prawidłowa obsługa tylnej klapy elektrycznej polega na przestrzeganiu kilku podstawowych zasad:

– nie wolno na siłę przyspieszać zamykania pokrywy bagażnika

– nie należy próbować ręcznie zamykać ani otwierać klapy

– nie uruchamiać klapy, jeżeli obciążono ją ciężkimi przedmiotami

– uruchomienie klapy bagażnika sterowanej elektrycznie wielokrotnie z rzędu (ponad 5 razy) może spowodować nadmierne obciążenie mechanizmu i spowodować uszkodzenie napędu lub siłowników klapy

– naciśnięcie przełącznika podczas pracy siłowników pokrywy zatrzymuje ją w miejscu – nie powinno się nadużywać tej funkcji i korzystać z niej rozważnie – doprowadza do przyspieszonego zużycia siłowników

– dodatkowe obciążenie klapy bagażnika może spowodować uszkodzenie napędu lub siłowników elektrycznych

Zimą, kiedy panują niskie temperatury i wysoka wilgotność powietrza elektryczny system zamykania pokrywy bagażnika nie powinien być używany w nadmierny sposób. Elementy systemu są wówczas narażone na niekorzystne warunki (zamarzanie wody i pary wodnej) i łatwo o nieprawidłowe działanie i potencjanlne uszkodzenia systemu.

Eksploatacja to nie wszystko – stosuj siłowniki wysokiej jakości

Teleskopy klapy elektrycznej w zależności od producenta będą charakteryzowały się mniejszą lub większą podatnością na zużycie. W przypadku wymiany siłowników nie warto wybierać najtańszych zamienników o kiepskiej jakości – zachęcamy do zakupu i stosowania siłowników klapy elektrycznej marki DEFFNER, które są projektowane z przede wszystkim z myślą o wytrzymałości i niezawodności – trwałość jest tutaj liczona w dziesiątkach tysięcy cykli. Siłowniki klapy elektrycznej DEFFNER możesz zamówić online w naszym sklepie internetowym.

Loading...