Siłownik klapy elektrycznej Volvo XC60 od 2011 do 2015 r.

(2 opinie klienta)

669,00 

Siłownik stanowi podstawowy element w elektrycznym zamykaniu klapy bagażnika samochodu Volvo XC60 od 2011 do 2015 roku. Kompletny zestaw amortyzatora klapy z przewodem zakończonym dedykowaną wtyczką elektryczną do instalacji elektrycznej pojazdu. Po wymianie zużytego siłownika o numerze OE 31386705, 31479627, 31352185, 31298576 (siłownik lewy) lub 31386706, 31479628, 31352186, 31298577 (siłownik prawy) na fabrycznie nowy amortyzator pokrywy marki DEFFNER problemy związane ze zbyt szybkim opadaniem lub gwałtownym, niekontrolowanym spadaniem klapy powinny ustąpić. Prosty montaż polega na wymianie w całości zużytego siłownika i zastąpieniu go fabrycznie nowym elementem. Dedykowana wtyczka do instalacji samochodu przyspiesza proces montażu, brak konieczności przycinania i lutowania przewodów.

UWAGA:

Po montażu siłowników w autach z lat 2011-2012 (produkcja do ok.połowy czerwca 2012) może zachodzić konieczność aktualizacji oprogramowania modułu sterującego klapą bagażnika. W przeciwnym razie klapa będzie działać, ale otwierać się będzie w niepełnym zakresie i nie będzie możliwości jej adaptacji. Takiej aktualizacji może dokonać tylko serwis dysponujący interfejsem VIDA z dostępem online do serwera w Szwecji (wszystkie ASO i najlepsze serwisy specjalizujące się w naprawach Volvo). Dotyczy to głównie siłowników z pierwszych lat produkcji z końcówką numeru -185 oraz -186. Całość związana jest z modyfikacjami kolejnych partii siłowników (nieco inne parametry wysyłane do siłowników przez moduł) oznaczanych innymi numerami OE i jest to standardowa procedura przy wymianie zużytych siłowników na nowe w ASO Volvo.

Wyczyść
Opis

Opis

Siłownik klapy elektrycznej do samochodu

Volvo XC60 od 2011 do 2015 roku

Kompletny zestaw siłownika klapy elektrycznej z wtyczką do instalacji elektrycznej samochodu Volvo XC60.

Numery części oryginalnych / oryginałów OE:

31386705, 31479627, 31352185, 31298576 (siłownik lewy)
31386706, 31479628, 31352186, 31298577 (siłownik prawy)

 

Problem z klapą elektryczną samochodu?

Tylna pokrywa bagażnika zbyt szybko, nienaturalnie opada?

W większości przypadków powodem problemów jest zużyty teleskop tylnej pokrywy bagażnika.

Siłownik klapy elektrycznej marki DEFFNER to zamiennik 1:1 w zupełności zastępujący nadmiernie zużyty fabryczny teleskop klapy, który jest przyczyną nieprawidłowego działania tylnej klapy elektrycznej.

Naprawa jest całkowicie bezpieczna dla elektrycznego systemu zamykania tylnej pokrywy bagażnika. Siłownik jest zakończony dedykowaną wtyczką do instalacji samochodu. Nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia systemów elektronicznych pojazdu – amortyzator klapy jest automatycznie wykrywany jako integralny element mechanizmu.

Montaż jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. W trakcie montażu przydatne będą podstawowe narzędzia. Siłowniki klapy elektrycznej należy wymieniać parami. Nie powinno się wymieniać jedynie bardziej zużytego siłownika.

Gwarancja dopasowania. Siłownik pokrywy bagażnika to zamiennik 1:1, co gwarantuje odpowiednio dobrany “skok sprężynowy”. Siłownik jest zakończony dedykowaną wtyczką elektryczną, nie ma więc konieczności przycinania czy lutowania przewodów.

Siłowniki DEFFNER są projektowane według najwyższych norm i standardów, z głównym naciskiem na jakość i niezawodność produktu. Każdy siłownik przechodzi liczne testy obciążeniowe a jego trwałość jest liczona w dziesiątkach tysięcy cykli.

Czy wiesz, że...

Siłowniki marki DEFFNER są 30-50% tańsze niż w ASO, przy zachowaniu porównywalnej jakości części. Najwyższa jakość produktu jest potwierdzona certyfikatem qualityaustria. Produkcja siłowników odbywa się zgodnie z normą IATF 16949:2016 systemu zarządzania jakością.

Cechy produktu

Informacje dodatkowe

Marka

DEFFNER

Długość

585 mm

Skok roboczy

165 mm

Opinie (2)

2 opinie dla Siłownik klapy elektrycznej Volvo XC60 od 2011 do 2015 r.

 1. Volvo XC60

  Właściwie to nie wiem od czego zacząć? Ale może od początku. Moje Volvo XC60 2011 (rok modelowy 2012) po kilku wizytach w ASO i boksowaniu się z niesprawnymi siłownikami klapy bagażnika pod koniec 2021 znów dało o sobie znać. Tym razem powiedziałem sobie, że ASO to może odwiedzę ale kiedy indziej bo jak już mam naprawiać do spróbuje własnymi siłami. Zasiadłem do komputera i po paru chwilach znalazłem się na stronie Deffner Autotechnik, oglądam, czytam, patrzę, myślę, co tu zrobić cena atrakcyjna, nawet jest rabat, no cóż spróbuje, zadzwoniłem. Po kilku minutach rozmowy wiedziałem, że to dobry adres. Po drugiej stronie był kompetentny, bardzo konkretny ale ku mojemu zdziwieniu bardzo pro klient sprzedawca a to spory plus. Kupiłem, zapłaciłem przelewem przez weekend, wysłane w poniedziałek, miałem we wtorek. Siłowniki były zapakowane bardzo dobrze wręcz precyzyjnie a na dodatek z dużą dbałości o środowisko tzn minimalistycznie, tak lubię, karton, styropian idealnie dopasowany a na dodatek porządnie zaklejone tak aby wilgoć się nie dostała. To był już drugi plus. Przyszedł czas na montaż, który jest prosty, chodź myślę, że nie każdy może to zrobić bo trzeba już parę rzeczy w życiu rozkręcić i naprawić, żeby wiedzieć co i jak. W moim przypadku więcej udało się w życiu naprawić niż popsuć więc po pół godzinie z uśmiechem na ustach mogłem obserwować jak klapa podnosi się do góry i znów opada w dół cicho, równo i bez jakichkolwiek zgrzytów czy niepokojących dźwięków a to już trzeci plus. I tu kończy się moja historia gdyż od teraz mam zamiar rozkoszować się moim działającym bagażnikiem. W moim przypadku instalacja to było działanie typu “plug and play” (nawet producent pomyślał aby dać odpowiedni smar w główce siłownika – chodź nie wiem czy to jest odpowiednia nazwa). Po spełnieniu zalecanego przez sprzedającego sposobu uruchamia bagażnika wszystko działa jak dla mnie bez zarzutu. Dodatkowo dla pewności dzięki uprzejmości mojej sąsiadki sprawdziłem czas podnoszenia/opadania jej bagażnika w analogicznym ale trochę młodszym modelu niż moje XC60. Ja wiem, że może to wszystko brzmi jak wyidealizowany świat ale jedno wiem na pewno, że za każdym razem tzn trzy razy gdy zadzwoniłem do firmy Deffner Autotechnik to nie miałem uczucia, że po drugiej stronie ktoś myśli “ojej znowu on”, za każdym razem byłem obsłużony w sposób perfekcyjny i za to chciałem szczególnie podziękować bo to ostatnio rzadkość w naszym kraju. Co do jakości samych siłowników to oczywiście czas pokaże ale sądząc po sposobie i jakości wykonania i ich pracy to mam dobre myśli co do ich trwałości i tego będę się trzymał w 2022 jak i w kolejnych latach. Tymczasem przesyłam pozdrowienia z Gdyni.

 2. VOLVO _ EL (zweryfikowany)

  Polecam Siłowniki Niczym nie odbiegają od oryginału.
  Montaż w VOLVO XC60 2012R. bez problemu wszystko pasuje,
  wgrana aplikacja na kalibrację.

  Polecam
  Wszystko działa tak jak być powinno

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *